Postavka alarmnih uređaja u stanu


Postavka alarmnih uređaja

postavka alarmnih uređaja u subotici

Postoji velika ponuda protivprovalnih alarmnih sistema, od kojih se neki mogu instalirati po principu “sam-svoj- majstor”, dok druge trebaju ugraditi stručne osobe. Dve su osnovne vrste alarmnih sistema: prvi uzbunjuju zvučnim alarmom ako neko pokuša provaliti u vaš dom, a drugi detektuju uljeza unutar obezbeđenog prostora.

Prilikom kupovine proverite da li je alarm dovoljno glasan kako bi se mogao dovoljno daleko čuti. Postavka alarmnih uređaja jačine zvuka ispod 95 decibela neće biti efikasni. Recite svojim susedima da nameravate ugraditi alarmni uređaj i odaberite alarm sa zvonom koje će se isključiti nakon 20 minuta kako biste izbegli neugodnosti uzrokovane lažnom uzbunom.

Protivprovalni alarmi

Ova vrsta alarmnih sistema sastoji se od tri osnovna elementa – senzor, kontrolna jedinica i sam alarm, koji može zvoniti, zavijati kao sirena ili zujati. Alarm bi trebalo postaviti na spoljnii zid na vidljivo mjesto kako bi sam pogled na njega odvratio uljeza od njegove namere. Neki se alarmi oglašavaju ako se skine poklopac ili ako se prekine strujni krug.

Senzori mogu biti magnetni prekidači pričvršćeni na vrata ili prozore. Pomicanje magneta pokreće prekidač koji šalje električni signal kontrolnoj jedinici, a ona zatim aktivira alarm. Napajanje električnom energijom može biti baterijama ili preko glavnog električnog voda, a neki sistemi priključeni na glavni električni vod imaju rezervno baterijsko napajanje u slučaju nestanka struje. Sistem se aktivira ključem ili ukucavanjem numeričkog koda putem tastature.

Takođe postoje uređaji u malim zasebnim kutijama koji aktiviraju zvučni alarm čim se vrata pomaknu ili čim registruju zvuk provale. Korisni su u malim stanovima ili u prostoriji koja sadrži dragocenosti. Takav alarm za vrata na baterije ima prekidač s odloženom aktivacijom, tako da vlasniku omogućava nekoliko sekundi za ulazak ili izlazak prije aktiviranja alarma.

Unutrašnji alarmi

Najjednostavniji oblik senzora je nagazni uložak stavljen ispod prostirke pred vratima ili tepiha. Takvi senzori imaju nedostatak što se tokom vremena istroše i postanu nepouzdani. Osim toga, profesionalni provalnici izbjegavaju hodati tamo gde se takvi senzori najčešće postavljaju.

Mnogo složeniji su ultrazvučni i infracrveni alarmi. Ultrazvučni alarm odašilje zvučne talase koji se odbijaju i vraćaju natrag, a ako nešto prekine signal, kao što je otvaranje vrata ili kretanje osobe, alarm će se aktivirati. Tlesna temperatura provalnika aktiviraće infracrveni alarm, dok polagano zagrevanje radijatora u sobi neće imati nikakav utjecaj na njega. Jedinica se može montirati u jednoj prostoriji ili se može provesti kroz čitavu kuću uz pomoć dodatnih infracrvenih senzora.

Izbegavanje lažnih uzbuna

Savremeni alarmi su tako osjetljivi da je verovatnoća pojave lažnih uzbuna velika.  Ako vam je alarm postavila sigurnosna kompanija, neka ga redovno proverava. Proverite sistem koji ste sami ugradili tako što ćete prodrmati vrata i prozore i videti da li je raskliman – svaki neznatan pokret može uključiti magnetne prekidače – takođe proverite jesu li nagazni podlošci dobro pričvršćeni, a bude li potrebe, zamenite ih.

Postavku i servis alarmnih uređaja u Subotici vrši Elisa d.o.o. Firma aktivno radi od 1998.godine. Trudimo se da širokom paletom proizvoda i usluga zadovoljimo potrebe što većeg broja klijenata.Cilj nam je, da koristeći naše dugogodišnje iskustvo i saradnju sa vodećim kompanijama distributerima opreme, klijentu ponudimo optimalno rešenje koje ce biti u skladu sa njegovim finansijskim mogućnostima, vrstom i veličinom objekta i zahtevima koji se postavljaju.

Za sva pitanja Vam stojimo na raspolaganju.


Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *